Joanna Witkowska

Joanna Witkowska

Absolwentka jednostopniowych studiów magisterskich na kierunku psychologia oraz podyplomowe studia z zakresu psychodietetyki.

Uczestniczka szkolenia z psychoterapii akredytowanego przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. *Obecnie w trakcie certyfikacji. 

Członkini Sekcji Naukowej Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego a także członkini Polskiego Towarzystwa Terapii EMDR. 

Swoją pracę poddaje stałej superwizji. 

Odbyła wiele szkoleń z zakresu zdrowia psychicznego. Integruje podejście systemowe i ericksonowskie.

Wiedzę zdobywała w trakcie pracy i staży w ośrodkach państwowych i prywatnych. 

Obecnie związana zawodowo z Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii, pracuje także w poradni zdrowia psychicznego z osobami dorosłymi. 

Na konsultację zaprasza osoby zmagające się z lękiem, depresją, w kryzysie ale także wszystkich, którzy pragną znaleźć sposób by wieść szczęśliwsze i bardziej satysfakcjonujące życie. 

Joanna Milczarek

Joanna Milczarek

IMG 3423 1


Z wykształcenia jestem magistrem socjologii ze specjalnością „Problemy terapii i rozwiązywanie konfliktów”, dyplomowanym pracownikiem socjalnym oraz psychoterapeutką pracującą w nurcie integracyjnym.

Ukończyłam 4-letnie szkolenie organizowane przez Wrocławską Fundację Ochrony Zdrowia Psychicznego i Rozwoju Psychoterapii, akredytowane przez Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, którego jestem członkinią.

Posiadam certyfikat trenera umiejętności psychologicznych. Odbyłam szereg szkoleń oraz staż w Oddziale Leczenia Uzależnień Szpitala Specjalistycznego MSWiA w Otwocku.

Bliski mi jest nurt humanistyczny w budowaniu relacji i pracy z pacjentem. Od zawsze ważne dla mnie jest spotkanie z drugim człowiekiem oraz twórcza i budująca wymiana pomiędzy naszymi światami wewnętrznymi w duchu wolności.Pracuję terapeutycznie z osobami dorosłymi i młodymi dorosłymi.

Aleksandra Puszkiewicz

Aleksandra Puszkiewicz

foto

Aleksandra Puszkiewicz to doświadczona psycholog, neuropsycholog i terapeuta. Ukończyła studia magisterskie z zakresu psychologii oraz podyplomowe studia z zakresu diagnozy i terapii neuropsychologicznej na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. Odbyła wiele szkoleń z zakresu diagnozy psychologicznej dzieci i dorosłych (m.in z wykorzystania narzędzia ADOS-2 w diagnostyce spektrum autyzmu, stosowania testu Stanford-Binet i testu IDS-2).

Jest absolwentką Szkoły Treningu i Warsztatu Psychologicznego w prestiżowym ośrodku INTRA, oraz rocznego szkolenia z zakresu psychoterapii poznawczo-behawioralnej w CTPB. Odbyła również szkolenie terapeutyczne metodą „Otwartego Dialogu” dla rodzin doświadczających kryzysu zdrowia psychicznego. Stale uczestniczy w licznych szkoleniach i konferencjach naukowych z zakresu zdrowia psychicznego.

Zakres pomocy świadczonej przez specjalistkę to m.in.:

  • psychoedukacja i poradnictwo dla rodziców.
  • diagnoza i rehabilitacja neuropsychologiczna;
  • ocena stanu funkcjonowania Pacjenta w chorobach neurodegeneracyjnych (m.in.: zespoły otępienne, choroba Alzheimera, choroba Parkinsona, mgła pocovidowa);
  • trening rozwijający funkcje poznawcze;
  • diagnoza zaburzeń neurorozwojowych (ADHD, spektrum autyzmu);
  • diagnoza zaburzeń osobowości;
  • diagnoza intelektu;
  • diagnoza zaburzeń nastroju;
  • terapia psychologiczna i wsparcie w radzeniu sobie ze stresem, kryzysem życiowym oraz problemami w relacjach rodzinnych, szkolnych, zawodowych;
  • treningi komunikacji, asertywności, antystresowe;

Magdalena Misiewicz

Magdalena Misiewicz

IMG 2296

Absolwentka jednolitych studiów magisterskich z psychologii na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie.

Ukończyła m.in.

– roczne szkolenie „Podstawy psychoterapii dzieci i młodzieży” w warszawskim Ośrodku Edukacji Psychoanalitycznej,

– czteroletnie studia podyplomowe z psychoterapii (Katedra Psychoterapii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego) atestowane przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne,

– dwustopniowy kurs terapii EMDR organizowany przez Centrum Badań nad Traumą i Dysocjacją, a prowadzony przez Anabel Gonzalez,

– studia podyplomowe Seksuologia Kliniczna na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym oraz wiele innych kursów i konferencji doszkalających i doskonalących z zakresu diagnozy psychologicznej i psychoterapii.

Zaraz po studiach rozpoczęła pracę w Wojewódzkim Specjalistycznym Zespole Neuropsychiatrycznym w Opolu na Oddziale Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży, a w 2010r. w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii na Oddziale Psychiatrii dla Młodzieży w Józefowie, gdzie pracuje do dziś.

Od 15 lat w ramach prywatnej praktyki pracuje psychoterapeutycznie z młodzieżą i dorosłymi. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji u certyfikowanych superwizorów PTP.

Mgr Magdalena Misiewicz zaprasza na konsultacje indywidualne i pary zmagające się z różnego rodzaju trudnościami, wątpliwościami, problemami natury seksuologicznej, każdego kto chce polepszyć swoje życie seksualne, pokonać problemy odbierające radość i satysfakcję w życiu intymnym. Zaprasza również po wsparcie i opiekę terapeutyczną, doświadczające cierpienia osoby transpłciowe.

Ewelina Czyżak – Żeleźnicka

Ewelina Czyżak – Żeleźnicka

DSC 1793

Jestem absolwentką Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Ukończyłam  Studium Terapii Uzależnień, Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie organizowane przez Instytut Psychologii Zdrowia oraz szkolenie pracy z osobami z syndromem DDA organizowane przez Fundację FIRST. Ukończyłam również podyplomowe szkolenie z  psychoterapii poznawczo – behawioralnej z elementami psychoterapii psychodynamicznej organizowanych przez Fundację Rozwoju Psychiatrii i Psychoterapii  akredytowanego przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, jak też przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Obecnie jestem w trakcie procesu certyfikacyjnego.

Zdobywanie swojego doświadczenia terapeutycznego  rozpoczęłam  pracując w Psychiatrycznym Oddziale Dziennym Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii i Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży oraz w Poradni Zdrowia Psychicznego dla dorosłych.  Pracowałam zawodowo także w Poradni Leczenia Uzależnień, w Oddziałem Dziennym Leczenia Uzależnień, jak również w Punktach Konsultacyjnymi dla osób uzależnionych i doświadczających przemocy.

Swoją pracę terapeutyczną poddaję regularnej superwizji.

W pracy terapeutycznej bardzo ważne jest dla mnie zbudowanie dobrej relacji terapeutycznej opartej na zaufaniu, bezpieczeństwie, otwartości, spontaniczności i pełnej akceptacji. Zwracam uwagę na dobre zrozumienie osoby i jej świata w którym żyje oraz na rozwój zasobów które posiada.

W pracy terapeutycznej zwracam uwagę na możliwości pacjenta i jego potrzeby, dlatego też prowadząc psychoterapię wybieram lub łączę nurty terapeutyczne – (psychodynamiczny, humanistyczny i poznawczo – behawioralny) –  pasujące do pacjenta, jego stanu zdrowia i problemów jakie posiada.

Dorota Kloch

Dorota Kloch

Psycholog dziecięcy, licencjonowany ratownik medyczny

Ukończyłam Wydział Psychologii Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Warszawie ze specjalizacją psychologia kliniczna. Ukończyłam  szkolenie dotyczącym diagnozy i terapii osób z  zespołem Aspergera  prowadzonym przez Centrum Terapii Behawioralnej w Warszawie .Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w Oddziałach Dziecięcych Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii i Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży w Józefowie oraz na Oddziale Dziennej Psychiatrii Dziecięcej i Młodzieżowej w Piasecznie. Pracuje również jako psycholog w przedszkolach.
W Centrum Terapii Empatika zajmuje się problematyką dzieci i młodzieży w zakresie:

-konsultacji psychologicznych

-diagnozy psychologicznej

-diagnozy zaburzeń emocjonalnych i rozwojowych

-pracy terapeutycznej indywidualnej i grupowej

-konsultacji wychowawczych  i psychoedukacyjnych dla rodziców